Nie mam nic wspólnego z polecaniem suplementów diety na odchudzanie.

UWAGA!!

Nigdy nie byłam, nie jestem i nie będę zwolenniczką takich środków jako skuteczną metodę na redukcję masy ciała. Wierzę natomiast, że indywidualnie dobrana dieta może nie tylko pomóc nam w walce z nadmiarowymi kilogramami, ale także poprawić samopoczucie i wspierać nasze zdrowie.

Niestety, pewna firma suplementacyjna wykorzystuje moje (i nie tylko) dane do promowania tych specyfików ☹️

 

Jako dietetyk nie polecam suplementów diety jako sposób na odchudzanie.

Dlaczego? Tak naprawdę tylko za pomocą deficytu energetycznego jesteśmy w stanie pozbyć się nadmiernej masy ciała. Możemy to zrobić:

  • zmniejszając podaż kalorii w diecie i/ lub
  • zwiększając aktywność fizyczną

Oczywiście, najlepsze rezultaty uzyskamy łącząc te dwa sposoby 😉

Stosując takie specyfiki, jedyne co możemy stracić to pieniądze, a w bardziej pesymistycznym scenariuszu, również zdrowie.

 

Jak nie suplementy na odchudzanie, to co?

Czy nie warto zainwestować tę gotówkę w ułożenie indywidualnego jadłospisu przez dietetyka?

Zapewniam Was, że dieta redukcyjna wcale nie musi oznaczać jedzenia samej sałaty bądź, klasycznego w pewnych kręgach, połączenia: ryż+ kurczak+ brokuły. Dietetyk układając jadłospis nie tylko weźmie pod uwagę Wasze preferencje smakowe, ale także wasz rytm dnia, nawyki, czas jakim dysponujecie na przygotowanie posiłków, wszelkie alergie/ nietolerancje pokarmowe czy jednostki chorobowe.

 

Jakie jeszcze są inne zalety nawiązania współpracy z dietetykiem?:

  • osiągasz to co założyłeś
  • nie chodzisz głodny (dieta odchudzająca to nie głodówka! Diety 1000kcal nie są skuteczne w dłuższej perspektywie czasu)
  • masz więcej energii, poprawia się samopoczucie (jeżeli Twoja obecna dieta nie jest odpowiednio zbilansowana, dość szybko poczujesz różnicę)
  • poprawa stanu cery, włosów, paznokci
  • lepiej organizujesz zakupy, planujesz je → kupujesz tylko tyle produktów, jakie zużyjesz → mniej wydajesz na jedzenie + mniej żywności trafia do kosza

 

Oczywiście, są to tylko przykłady, bo tych zalet jest mnóstwo. Co więcej, każdy znajdzie coś dla siebie. To co dla Pani X jest ogromną zaletą, to dla Pana Y już niekoniecznie.

Analogicznie, jeżeli jadłospis od dietetyka, to może spróbujesz z cateringiem lub karnetem na siłownie? Niezależnie, którą z opcji wybierzesz, zawsze będzie to lepsze rozwiązanie niż sięganie po suplementy diety na odchudzanie.

 

Trzymajcie się zdrowo!

Pozdrawiam, Fasolka.

Recent Posts

KOMENTARZE

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt

Napisz czego szukasz i wciśnij ENTER

jak wygląda wizyta u dietetyka, schemat wizyt